Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /data03/virt40784/domeenid/www.yinyang.ee/htdocs/wp/wp-includes/plugin.php on line 580

Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /data03/virt40784/domeenid/www.yinyang.ee/htdocs/wp/wp-includes/plugin.php on line 580
Asendid, anatoomia, energiakanalid | Yin-Yang jooga

Yin ja Yang jooga eesmärgid on samad, ehkki mõningate erinevustega: Yin jooga töötab keha “peidetud poolega”, puudutades liigeseid, kõõluseid, sidekudesid, energiameridiaane, närve ja vereloome- ning hingamiselundeid.

Yang jooga praktika toetab läbi erinevate liikumiste keha tugisüsteemi ja lihaste stabiilsust ning pakub võimaluse märgata, kuidas peenem energia (hingamine, tähelepanu, tunnetus) kehas liigub, puudutades selle erinevaid osasid.

Black Dog Yoga

Asendid, anatoomia, energiakanalid


Kordan selle aasta septembris eelmise aasta populaarset koolitust, mida on mitmeid kordi uuesti küsitud. Käsitlen selle kursusel  joogapoose läbi Lääne ja Hiina meditsiini vaate (liigesepiirkonna, sidekoed ning neid läbivad energiakanalid) ning see on sümbioos anatoomia ja meridiaanide õpetusest.

2015-03-01_2033_foto-siimvahurMeridiaanimees

 Miks saavad osad joogaharrastajad võtta vaevata asendeid, neisse justkui “sulades”, samal ajal kui teised ei saa neid sooritada ka pärast järjekindlat harjutamist? Kuidas taibata, millal matil ilmnevad takistused on joogapraktikaga ületatavad (sidekoelised) ja millal tuleb leppida teadmisega, et nii jääbki (takistus liigespiirkondades)?  Alumisel pildil teevad kõik sama asendit: vasakul ettepainutust ja paremal Sadulat. Kõik on asendites erinevalt. Harjutajad parempoolsel pildid on joogat teinud ajaliselt enam-vähem võrdselt. 

EttepainutusSadul

Asendid, Anatoomia, Meridiaanid on praktiline süvakoolitus joogaõpetajatele, harrastajatele ja huvilistele, kes soovivad taibata ja mõista, kuidas õpetada ja harjutada joogat funktsionaalselt, lähtudes tõsiasjast, et kõik inimesed on joogamatil anatoomilises ja energeetilises plaanis erinevad. Koolitus käsitleb joogapoose läbi Lääne ja Hiina meditsiini vaate (liigesepiirkonna, sidekoed ning neid läbivad energiakanalid) ning on sümbioos anatoomia ja meridiaanide õpetusest.

ROM käedPille

Tegemist on praktilise koolitusega, kus saab taipamise luude, lihaste, sidekudede, meridiaanide ja nende kõigi omavaheliste seoste kohta, mis on oluline joogapraktika – asendite – juhendamisel ja praktiseerimisel. Uurime keha võtmesegmentide erinevusi ja nende mõju jooga-asenditele, kasutades selleks omaenda keha skeletilisi erinevusi (töö gruppides).

Lükkame empiirilise töö käigus ümber ühe suurima väärarusaama joogas nagu oleks kõik skeletid-lihased ühesugused ja nagu peaksid kõik harjutajad tegema (vähemalt mingi aja möödudes) asendeid sarnaselt. Uurime, mis on matil ilmnevate erinevuste põhjused (luulised, lihaselised, energeetilised) ning mis vahe on asendi-praktika käigus ilmneval TENSION’il (pinge lihastes, sidekudedes) ja COMPRESSION’il (kokkupõrge luude vahel). Selgitame välja, kuidas tension-compression erinevust ära tunda ja milliseid juhiseid anda õpilastele ühe või/ja teise ilmnemisel: asendites, mida sooritatakse põrandal pikali, põrandal istudes, seistes ja ümberpööratud asendites.

Süvakursus on edasiarendus eelmise aasta populaarsest koolitusest “Kuidas õpetada ja praktiseerida joogat funktsionaalselt” ning on sellel aastal 2-päevane, kuna võtme läbi mahukama materjali. Eelmisel aastal uurisime peamiselt skeletilisi iseärasusi, sel korral lisame oluliste lihaste ja sidekoe mõju ning sidekoes kulgevate energiakanalite ehk MERIDIAANIDE suunad ja mõju asenditele.

JOOGALABi teemad ja kava:

  1. Inimkeha kui 206 luud, enam kui 600 lihast, 12 meridiaani ehk energiakanalit
  2. Skeletilised (luud, lihased, sidekude) eripärad võtmesegmentide kaupa: selg, vaagen, puusad, põlved, jalalabad, randmed, küünarliigesed, õlaliigesed, kael. Teooria + praktika
  3. Meridiaanide kulgemise liinid keha võtmesegmentides. Energiakanalitega seotud emotsioonid ja nende mõju/esilekerkimine asendites.
  4. ASANATE LAB ja testid: joogapooside analüüs + PRAKTIKA, näteks Paschimottanasana; Balasana, Virasana, Vajrasana, Ardha Matsyendrasana, Urdhva Ddanurasana, Ustrasana, Bhujangasana, Adho Mukha Svanasana, Viparita Karani jt.
  5. ASENDITE modifikatsioonid: miks, kuidas ja kellele – seos skeletiliste eripärade ja piirangutega. Abivahendite kasutamine ja tähtsus (plokid, polstrid – kohapeal olemas)
  6. Yin ja Yang tüüpi joogatraktikate mõju füüsilisele ja energeetilisele kehale, tasakaalustatud praktikate tähtsus ja toime.

 Koolitus toimub 17.-18. september Tallinna kesklinnas kell 10.00-16.00.

Kohtade arv on piiratud. 2 päeva tasu 150 EUR.

Koha tagab ettemaks 50 EUR ja kinnitava kirja saamine (LABi tingimustes pääseb koolitusele ainult kindel arv huvilisi) koos infoga kirjanduse ja õppematerjali kohta, kursuse detailse kava ja info kursuse toimumise asukoha kohta. Osalemiseks ja registreerimiseks saada e-mail jooga@yinyang.ee

Kõik Yoga Allience liikmetest joogaõpetajad saavad sellel kursuse läbimisel 10 ainepunkti CE raames.

www.yinyang.ee

‹ Avalehele