Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /data03/virt40784/domeenid/www.yinyang.ee/htdocs/wp/wp-includes/plugin.php on line 580

Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /data03/virt40784/domeenid/www.yinyang.ee/htdocs/wp/wp-includes/plugin.php on line 580
200h Yin&Yang jooga õpetajate koolitus alustab 2017 oktoobris! | Yin-Yang jooga

Yin ja Yang jooga eesmärgid on samad, ehkki mõningate erinevustega: Yin jooga töötab keha “peidetud poolega”, puudutades liigeseid, kõõluseid, sidekudesid, energiameridiaane, närve ja vereloome- ning hingamiselundeid.

Yang jooga praktika toetab läbi erinevate liikumiste keha tugisüsteemi ja lihaste stabiilsust ning pakub võimaluse märgata, kuidas peenem energia (hingamine, tähelepanu, tunnetus) kehas liigub, puudutades selle erinevaid osasid.

Black Dog Yoga

200h Yin&Yang jooga õpetajate koolitus alustab 2017 oktoobris!

Esimest korda on Eestis võimalik oma emakeeles õppida Yin & Yang jooga õpetajaks 200h Yoga Alliance Certificate programmi raames.Koolitus algab 2017 oktoobris ja lõppeb eksamiga 2018 juunis. Tegemist on rahvusvahelise diplomiõppega.

Lühiülevaade koolituse põhiteemadest ja metodoloogiast:

 • Yin jooga: teooria ja praktikad
 • Põhjalik jooga-anatoomia: Yin & Yang jooga 80 asana (+modifikatsioonide) LAB ehk labor: selg, puusad, põlved, ülakeha (luud, liigesed, sidemed, sidekoed, kõõlused, lihased, sidekude) skeleti ja keha sihtalade kaupa, mis annab õpetajale kindluse ja teadmised, kuidas töötada erineva vanuse, ettevalmistuse ja skeletiliste eripäradega õpilastega.
 • Yin & Yang jooga 80 asana LAB ehk labor energiakanalite kaupa
 • Asanate arhetüübid sihtalade ja toime kaupa: reie ja torso skemaatilised mandalad
 • Skeletilised eripärad ja nendega arvestamine yin & yang joogapraktikates
 • Meridiaaniteooria ning –süsteem ja selle kasutamine joogas, akupressuur , energiakanalite nidra
 • Kaasaaegne sidekoe (fascia) teooria – olemus ja mõjutamise võimalused joogapraktikates
 • Hiina meditsiini alused, yin & yangi tasakaalustamise põhimõtted, organite tervis ja seotus emotsioonidega. Elustiil ja toitumine erinevatele kehatüüpidele hiina meditsiini kohaselt
 • Qi teooria, Qi tasakaalustamine
 • Qi kultiveerimise praktikad
 • Yin & Yang jooga flows – erinevate tehnikate õppimine (qigong, taoistlikest praktikatest pärit liikumised, sarnasused-erinevused vinyasa tüüpi liikumistest), tehnikate pärinemine, sihtalad ning mõju, kohandamine vastavalt tunni sihile ja tunni sihtgrupile (algajad, edasijõudnud, noored, vanad)
 • Yin & Yang tundide ettevalmistamine, tunni ülesehitus, energiakurvid & õpetamise metodoloogia
 • Mindfulness Meditatsiooni alustalad ja baastehnikad. Mindfulness praktikate kasutamine yin & yang joogaprakrikates, meditatsioonis ja igapäevaelus
 • Pranayama seeriad: tehnikad ja eesmärgid yin ja yang jooga tundides, meditatsioonis;
 • Nyasa praktikad, sh Bija mantratega
 • Patanjali Yoga Suutrad – jooga alustekstide õpetus ja tähendus: jooga lõppsiht, sh 8 astmeline tee selle saavutamiseks
 • Abivahendid joogas ja nende kasutamine: assisteeritud asendid, wall-yin
 • Õpetajaks kasvamine: ettevalmistus, isiklik sadhana, eetika ja vastustus
 • Õpetaja roll tunnis: ruumi hoidmine, hääle kasutus ja mõjud, verbaalne ja mitteverbaalne juhendamine
 • Õpetamine ja väljakutsed tunnis: vanus, valu, vigastused jmt
 • Koolitus koosneb 170 loengutunnist ja 30 praktilisest tunnist (tundide ettevalmistamine, õpetamine, osalemine). 200h Yoga Alliance sertifikaadi saamiseks tuleb osaleda KÕIGIL moodulitel ja läbida eksam.

Koolitus toimub igal kalendrikuul üks kord reedest pühapäevani Tallinnas. Koolitus toimub reedeti kell 14-19, laupäeval kl 10-17 ja pühapäeval kl 10-16.30 Tallinnas, Kadriorus. Suvemoodul võib toimuda linnast väljas, Jooga-aidas, Harjumaal.

Ajad 2017

6.-10. Okt 2017

3.-5. Nov 2017

1.-3. Dets 2017

Ajad 2018

26.-28. Jaan 2018

16.-18. Veebr 2018

2.-4. Märts 2018

6.-8. Aprill 2018

18.-20. Mai 2018

8.-10. Juuni 2018 – Lõpueksam, diplomeerimine

 Kellele see koolitus on mõeldud?

Neile, kes soovib õppida, praktiseerida, õpetada. Soovitav on vähemalt eelnev 6-kuuline joogapraktika. See koolitus ei ole mõeldud ainult neile, kes on otsustanud saada joogaõpetajaks, sest kunagi ei tea ette, millises mahus soovitakse õpetajana jätkata. Kindlasti on see aga ENESEARENGU võimalus neile, kes soovivad investeerida kõige tähtsamasse – iseendasse! – et oma elukvaliteeti tõsta, luua püsiv alus ja süsteem isiklikuks praktikaks ning aidata ja juhendada teisi.Vanus alates 18 +.

KOOLITUS on sobiv kõigele, kes soovivad süvendada ja omandada teadmisi tasakaalus elamisest, joogapraktikatest, meditatsioonist, hingamisest ning hiina meditsiinist. 

 Koolituse maksumus 2800 EUR

Koha tagab 500 EUR deposiidi tasumine 1.augustiks 2017 ning ülejäänud summa 2300 EUR tasumine 1. oktoobriks 2017.

Koolitust saab tasuda ka kahes osas. Tasumisel kahes osas on pärast deposiidi (500 EUR) laekumist 1.augustiks vajalik tasuda 1. oktoobriks 2017 I osamakse 1300 EUR ja 15. jaanuariks 2018 II osamakse 1300 EUR.

Detailne info maksmise kohta saadetakse osalejatele mailile.

 

Koolitusele registreerumiseks saada osalemissoov jooga@yinyang.ee koos vastustega järgmistele küsimustele allpool.

 

 1. Mis on Sinu taust joogas või sellega seonduval alal (kui oled varasemalt joogat või sellega seonduvat õppinud, lisa kool, õpetaja ja eriala)
 2. Milline on isiklik praktika (mis stiil, kui sageli, kus praktiseerid; kelle juures oled õppinud või harjutanud)
 3. Kes või mis on joogas Sind kõige enam inspireerinud ja motiveerinud?
 4. Miks soovid just sellel koolitusel osaleda – mida ootad?

 Väike grupp!

Koolitus sisaldab koolitusmaterjali ning isikliku praktika päevikut. Tee ja suupistepausid on hinna sees.

Koolituse hind ei sisalda aga soovitavat kirjandust, mis on inglise keeles. Kirjanduse loetelu saadetakse osalejatele mailile. Koolitus ei sisalda muud toitlustust.

 Õpetajad Pille Eikner, Yin Yang Jooga, koolitaja, 500 h + Yoga Alliance õpetaja, yin jooga õpetaja

Pille Eikneri õpetajad on Paul Grilley, Sarah Powers ja Cameron Shayne.

Leta-An LaVigne, Yoga Alliance õpetaja 500 h +, koolitaja, YogaROCKS stuudio asutaja ja omanik Soomes. Lisaks yin joogale ja vinyasale õpetab Leta ka hot joogat. Leta-An on Paul Grilley õpilane

 

 

 

‹ Avalehele